nagroda szkolna OLEK

REGULAMIN PRZYZNAWANIA NAGRODY SZKOLNEJ OLEK w roku szkolnym 2023/2024

(z poprawkami przyjętymi przez społeczność szkolną podczas Dnia Obywatela 19.09.2023)

Komu można przyznać?

Każdemu członkowi społeczności szkolnej, czyli zgłaszać do tytułu OLKA można każdego ucznia, rodzica, pracownika SSP nr 30.

Kto przyznaje?

Uczniowie i nauczyciele.

Kto może wnioskować

o przyznanie?

Uczniowie i nauczyciele.

Jak zgłosić kandydata do nagrody OLEK?

W wyznaczonym terminie przekazać Parlamentowi Szkolnemu wypełniony wg wzoru wniosek. Wniosek musi być podpisany przez minimum 15 osób uprawnionych do wnioskowania o przyznanie nagrody OLEK.

Jak przebiega głosowanie?

Po zapoznaniu się z kandydaturami klasy wybierają popieranego przez klasę kandydata. Głosowanie odbywa się na radzie pedagogicznej z udziałem Parlamentu Szkolnego.

Uprawnieni do głosowania:

- posłanki i posłowie z Parlamentu Szkolnego

- nauczycielki i nauczyciele  ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 30

Każdy z nich ma jeden głos.

Oraz

- klasy 1-8 – klasa jako całość ma jeden głos, który podczas głosowania

zostanie przekazany przez wychowawcę.

Głosowanie przeprowadzają przedstawiciele wyznaczeni przez Parlament Szkolny.

Nagrodę otrzymuje osoba, która uzyska najwięcej oddanych ważnych głosów.

Protokół głosowania sporządzany jest przez komisję wyznaczoną przez Radę Nauczycieli i Parlament Szkolny SSP nr 30 na ostatniej w roku szkolnym radzie pedagogicznej.

Komisja obowiązana jest zachować w tajemnicy wyniki głosowania do momentu ich ogłoszenia na uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Od kiedy?

Czy wiesz, że..?

Nazwisko laureata nie jest znane nikomu aż do momentu wręczenia nagrody.

Pierwszą statuetkę zaprojektował ówczesny uczeń naszej szkoły, Olek, a ponieważ to on właśnie jako pierwszy dostał tę nagrodę, została ona nazwana jego imieniem: „OLEK”.