numerek szczęścia 2023/2024

REGULAMIN NUMERKA SZCZĘŚCIA

w r. szk. 2023/2024

1. Numerek szczęścia jest losowany codziennie przed lekcjami, czyli do godziny 8.30, na dany dzień dla uczennic i uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej nr 30 spośród 20 numerów odpowiadających numerom z dziennika.
  2. Wylosowany numerek wraca do puli w następnym tygodniu, od poniedziałku.
  3. Numerek szczęścia jest losowany od 8.11.2023 r. do 14.06.2024 r.
  4. Ogłoszenie o numerkach szczęścia wylosowanych na dany dzień będzie wywieszone na głównej tablicy (przy kuchni).
  5. Losowania będzie dokonywać komisja wybrana przez Parlament w asyście wybranego nauczyciela.
  6. Osoba, której numer na liście zostanie wylosowany w dniu obowiązywania ma prawo:

- mieć nieodrobione lekcje na dany dzień,

- odmówić przyjęcia oceny z kartkówki pisanej tego dnia,

- być nieprzygotowanym do lekcji danego dni (nie mieć książek, przyborów i innych rzeczy potrzebnych na lekcję, nie mieć pracy domowej bez żadnych konsekwencji,

- być zwolnionym z odpowiedzi ustnej i pisemnej z wiedzy o lekturze.

- dostać tego dnia obiad poza kolejnością.

1. Swoje prawo do numerka szczęścia należy zgłosić nauczycielowi na początku każdej lekcji.
  2. Nauczyciel ma obowiązek uznać prawo ucznia do numerku szczęścia, kiedy jest to zgłoszone na początku lekcji (p. punkt 7)
  3. Uczeń nie musi korzystać z powyższych uprawnień.