wyniki ankiety

19 maja odbyła się ogólnoszkolna debata online "Czy szkoła się zmienia". Organizatorki przeprowadziły po wydarzeniu ankietę ewaluacyjną, w której wzięły udział 74 osoby (uczniowie i nauczyciele).

47 ankietowanych brało udział w debacie, 27 – nie. Tylko czterem osobom debata się nie podobała, a większość (52 osoby) chciałaby, żeby odbyła się kolejna debata - większość (27 osób) optuje za terminem powakacyjnym. Osoby biorące udział w ankiecie zdecydowały, że najciekawszym tematem kolejnej debaty byłoby „uczenie się i nauczanie w szkole wirtualnej jest takie samo jak w szkole tradycyjnej” (29 osób). Mniej osób (27) wybrało temat “w szkole jesteśmy uczeni, ale się nie uczymy”.

Ankietowani zaproponowali również inne tematy do dyskusji:

• nauczyciel ma zawsze rację

• czy szkoła on-line coś nam pokazała, w stosunku do szkoły normalnej

• czy przyjaciele są ważni?

• czy powinniśmy mieć więcej lekcji on-line, czy więcej samodzielnej pracy?

• czas poza szkołą - do nauki?

• nadszedł czas na zmianę metod nauczania i uczenia się

• czy lekcje online są trudniejsze od zwykłych?

Uwagi od ankietowanych:

1. BRAWO DLA ORGANIZATOROW DEBATY I DNI SPECJALNYCH W RZECZYWISCIE 'SPECJALNYCH' OKOLICZNOSCIACH

2. Dziękuję Organizatorom za ich pracę i bardzo żałuję, że nie mogłam wziąć udziału.

3. Wypadło zaskakująco dobrze moim zdaniem, więc nie mam się do czego "przyczepić".

4. Uważam, że debata była interesująca i dobrze zorganizowana.

5. wszystko było dopracowane i dobrze zrobione.

6. “Umożliwienie, choćby pod koniec debaty, swobodnych wypowiedzi słuchaczom”

7. “Proponuję zostawić więcej czasu na dyskusję z publicznością”

Dziękujemy i zapraszamy na debatę, którą postaramy się zorganizować we wrześniu lub w październiku 2020.